2013 m. sausio 3 d., ketvirtadienis

EUROVIZIJA





Eurovizija – dainų konkursas, kuris vyksta kasmet. Eurovizijos konkursas pažangus yra tuo, kad padeda išgarsėti mažai žinomiems dainininkams. Tikriausiai jau žinote, kad pirmasis konkursas įvyko 1956m. Šveicarijoje, Lugano kurorte. Tuo metu dalyvavo 7 dalyviai. Na, o pačios konkurso taisyklės per daugelį metų keitėsi iki 1998m. Taip pat 1998m.  konkurso populiarumas labai išaugo, nes balsuoti galėjo žiūrovai.

O žinojot, kad pirmasis iš Lietuvos Eurovizijoje dalyvavo Ovidijus Vyšniauskas? Jis dalyvavo 1994m. ir užėmė 25 vietą. Paskutinė vieta su 0 taškų. Tuo metu Eurovizija vyko Airijoje ir ją laimėjo airiai su daina „Rock'n'Roll Kids“ surinkę 226 taškų.

Na, o šiais metais Eurovizija vyks Malmės mieste. Tikriausiai kiekvienais metais žiūrite šį konkursą ir „sergate“ už Lietuvą. Na šia tema susigundžiau rašyti, nes pastebėjau, kad Lietuvoje jau yra atrinktas dalyvis. Jis yra: Andrius Pojavis su daina ”something” (dainos link`as: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=5UEmqXy3Bgg ) Na, man ši daina nelabai paliko įspūdį ir turiu tokią nuojautą, kad galime net nepereiti pusfinalio. Bet vis tiek tikiuosi, laikysiu kumščius, kad patektume į finalą. O ką jūs manot apie šią atrinktą dainą?

Be to jau yra kelios dainos kurias taip pat atrinko kitos valstybės.

Pasidalinkite savo įspūdžiais apie Euroviziją, gal iš šių dainų jau turite savo mėgstamiausia?

 
Gabrielė.



2013 m. sausio 2 d., trečiadienis

Receptas

Sveikos! Nusprendžiau, kad šį kartą visos kartu galime pasigaminti ką nors skanaus... Kadangi sulaukėme Naujųjų metų, reikia ir recepto kokio linksmesnio, įdomesnio.
Į galva šovė skani mintis - pasigaminkime Creme Brulee!



Klasikinė Creme Brulee

Šiam desertui reikės:

3 kiaušinio trynių
2 šaukštų cukraus
200ml riebios grietinėlės
• pusės arbatinio šaukštelio vanilinio cukraus


Pradedam gaminti!
Iš pradžių plakame trynius su cukrumi, kol masė taps tiršta, šviesiai geltonos spalvos (masė padidėja 2-3 kartus). 

Grietinėlę su vaniliniu cukrumi pakaitiname iki užvirimo ir nukeliame nuo ugnies.
Po truputį pilame į trynius ir tuo pat metu lėtai plakame. 

Išpilstome masę į 3 mažus indelius (būna ir specialūs skirti creme brulee, bet jei tokių neturite, tiks ir maži puodukai ar dar kas nors). 

Formeles sustatome į kepimo formą, į ją pripilame verdančio vandens iki pusės indelių aukščio. 

Formą statome į 150ºc orkaitę, kepame apie 25-30 min. Iškepusio kremo vidurys turi būti drebučių konsistencijos.

Formeles su skanėstu dedame į šaldytuvą 2 valandoms.

Na o tadaaaaaaa.... Skanaus! Niam niam...

Beje, aš kai gaminau, tai ant viršaus užpyliau deginto cukraus, kuris virto traškia karamele.

 
Kurios gaminote - parašykite įspūdžius, kaip gavosi! Mano gamybos Creme Brulee buvo pasakiškai skanus!

Gražių žiemos vakarų, pasigardžiuojant šiuo desertu!   


 

Evelina.
 


 

2013 m. sausio 1 d., antradienis

Dėmesio!

DĖMESIO!!!


Merginos, turiu jums klausimėlį. Mums labai svarbu, kad straipsniai jums būtų kuo įdomesni, ir, kad sų darbas jums patiktų. Prizas už mūsų darbą - jūnuomonė.

Taigi, kad jums būtų dar geriau... noriu paklausti - KOKIOMIS TEMOMIS straipsnių pageidaujate?
Labai lauksime jūsų prašymų komentaruose!

Mes stengiamės tik dėl jūsų!



Eveina.

Makiažas

Makiažas: gražu ar siaubinga?



Norėčiau su jumis pakalbėti apie labai mergaitišką dalykėlį - makiažą. 
Kiekviena esame bent pabandžiusi dažytis, daugelis tai daro kiekvieną dieną... 
 
Klausimas: KODĖL mes tai darome?
Kiekviena pasakys - "Juk taip gražiau!". Na, pagalvokime - ar tikrai gražiau?...

Paimkime įprastinius makiažo variantus: akių tušas, blizgis, pudra (kartais akių pieštukas, šešėliai) 
Kai perkame, juk niekada neperskaitome sudėtinių dalių. Juk tai ne koks maisto produktas, tiesa?
BET. Yra didelis BET.  

  
BLAKSTIENŲ TUŠAS

 Štai, pasidomėkime blakstienų tušo sudėtimi: elementinė geležis, angliavandenių aliejus, celiuliozė, nailonas, akrilo kopolimeras, tapijokos krakmolas, sintetiniai polimerai...
Tikriausiai nieko nesupratote. Kažkokie dar negirdėti žodžiai... Bet daugelis iš jų skamba tikrai nemaloniai... Ir mes šią košę tepam ant savo jaunų, gležnų blakstienėlių!
 Žinau ką jūs pasakysit - GROŽIS REIKALAUJA AUKŲ!



Apie kitas makiažo priemones kalbėti net neverta - visų jų sudėtį sudaro "nelietuviškai" parašyti chemikalai. 

Tačiau, kosmetikos būna ir ekologiškos - šią labiau rekomenduočiau. Pavyzdžiui, kokybiškų lūpdažių sudėtyje visada yra vaško (pavyzdžiui, bičių), cetilo spirito (drėkiklio), vitaminų A, E ir B, aliejų, vazelino.


Lūpų dažai nekokybiški, jei:
- jais pasitepus, lūpas traukia, jos tampa sausos;
- ant paviršiaus matyti gumulėlių;
- kvapas yra nemalonus arba itin intensyvus;
- tepa nelygiai;
- pasidažius ant lūpų lieka sūrus arba kartus skonis;
- pažeista pakuotė.






Na va, pabumbėjau, pabumbėjau, o dabar pats metas pamatyti teigiamąją makiažo pusę!

Internete galima rasti daugelį makiažo pamokų, dažniausiai jos būna pateiktos filmuota medžiaga. O aš norėčiau pakalbėti apie tai, kaip tinkamai pasidažyti, neprisidarant nemalonumų!





 Pudra:

Pudra sutvirtins makiažo pagrindą ir saugos jūsų veido odą nuo blizgesio: ji suteikia išbaigtumo visam makiažui (taip pat lūpoms bei akims). Šepetėliu paimkite šiek tiek pudros, nupurtykite ant rankos ir lengvai paskleiskite ant labiausiai linkusių riebaluotis veido vietų (smakro, nosies ir kaktos). Pudros perteklių nuimkite švelniai perbraukdamos veidą šepetėliu. Rekomenduojame naudoti profesionalų pudros šepetėlį, kad atrodytumėte kuo natūraliau.


 Skaistalai:

Skaistalus galima tepti dviem būdais: jie gali paryškinti odos skaistumą arba suteikti jūsų veidui norimą formą, jei tepdamos sukursite dirbtinius šešėlius. Formai suteikti rinkitės rusvus atspalvius (žemės, saulės, gintaro ir pan.). Paimkite truputį skaistalų specialiu šepetėliu (jis šiek tiek trumpesnis už pudros šepetėlį ir gali būti šiek tiek kreivokas), nupurtykite ant rankos ir visu šepetėlio pločiu braukite per skruostikaulį nedideliu lanku nuo ausies link veido vidurio. Apatinė lanko linija – skruosto įdubimas, o viršutinėje lanko dalyje skaistalai turi įsilieti į vientisą atspalvį. Rinkitės šviesesnį atspalvį, kad veidas atrodytų žvaliai. Nusišypsokite, tuomet šepetėliu užtepkite skaistalų ant skruosto linkio staigiu lengvu sukamuoju judesiu.

Akių šešėliai:

Jei teisingai užtepsite, akių šešėliai padidins ir paryškins natūralią jūsų akių formą bei išraišką. Pradėkite šviesesniu atspalviu nuo vidinio akies kampučio ir tepkite ant viso voko iki pat antakių, palikdamos tarpelį virš blakstienų. Po to virš blakstienų tepkite tamsesnį atspalvį – taip akiai suteiksite formą. Tuomet šviesesniuoju atspalviu užpildykite visą plotą tarp blakstienų linijos ir antakių. Tepkite ir tamsesnįjį atspalvį – nubrėžkite storą liniją tarp voko ir akiduobės. Šį atspalvį patrinkite link akies krašto. Liniją išplatindamos ties išoriniu kraštu, padėsite „atverti“ akį. Jei norite pabrėžti tam tikras vietas, sudrėkinkite kempinėlę ir naudokite smailųjį jos kampą – linijos bus ryškesnės.
Gudrybė: norėdamos paslėpti raukšleles apie akis, rinkitės neblizgią priemonę.

Akių pieštukas:

Akių pieštuku ne tik pabrėšite akis, bet ir sukursite vešlesnių blakstienų įspūdį. Akių pieštuku arba skystuoju ryškikliu uždėkite taškučius ant viršutinės ir apatinės blakstienų linijų. Šiuos taškučius paprasta sujungti plona linija. Linija turi kilti ties akies išoriniu krašteliu. Brėždamos apatinę blakstienų liniją pradėkite nuo išorės, labai arti akies, tačiau artėdamos link vidinio kampelio liniją nukreipkite tolyn nuo blakstienų linijos (žinoma, šis nuokrypis turi būti vos pastebimas).


Blakstienų tušas:

Blakstienų tušas pabrėš jūsų akis ir sudarys tankesnių, riestų blakstienų įspūdį. Visada tepkite tušą ant vidinės blakstienų dalies. Pradėkite nuo vidurio ir lengvai pajudinkite kotelį, kol šepetėlis gerai sukibs. Braukite nuo blakstienų linijos link viršaus, tačiau venkite užtepti per daug tušo (atrodys lyg voro kojos). Šepetėlio galvute galite pabrėžti ar atskirti blakstienas. Baigdamos pirštais atsargiai stumkite blakstienas aukštyn, kol jos visiškai išdžius. Tušą tepkite tik ant viršutinių blakstienų, kad atrodytų kuo natūraliau.
Apatines blakstienas tepkite tik tada, jei jos tankios ir trumpos. Kitais atvejais apatinę blakstienų liniją pabrėžkite akių pieštuku. Trumpoms blakstienoms tiks ilginamasis blakstienų tušas, o tankinamasis tušas sukurs itin tankių blakstienų įspūdį.


Lūpų blizgesys:

Lūpų blizgį nesunku užtepti dar kartą, o dėl blizgiųjų dalelių lūpos atrodys putlesnės. Jei jį tepsite ant lūpų dažų ties lūpų viduriu, skaidrus blizgis suteiks spindesio ir išbaigtumo. Prieš užtepdamos blizgį retušuokite lūpų kontūrus: apibraukite šviesaus raudonmedžio atspalvio lūpų pieštuku, tuomet kontūrą retušuokite lūpų vidurio link. Prieš užtepdamos blizgį truputį papudruokite, kad pieštukas geriau laikytųsi.


Nagų lakas:

Teptuku braukite nuo nago vidurio aukštyn. Užtepkite kraštus. Kad gerai išsilaikytų, tepkite bent du plonus sluoksnius, bet būtinai lukterėkite, kol pirmasis sluoksnis gerai išdžius. Naudojant tamsias ar ryškias spalvas, nagų lako pagrindas apsaugos nagą nuo dėmių, o viršutinis lako sluoksnis užtikrins, kad lakas išliks blizgus ir ilgiau laikysis.




Tai štai, kas gi tas makiažas. O jau palieku jums spręsti, ar tai gražu, ar siaubinga...




Eveina.